top of page

Jednou jsme seděli s bráchou a mluvili o tom, jak se nás každý ptá kde koupit med. Martin je totiž včelař. Přemýšleli jsme, jak udělat aplikaci, která by vám ukázala nebližšího včelaře. No a tak se zrodil nápad na mobilní aplikaci, která by vám ukázala to dobré co máte v okolí.

To byl vlastně takový podnět k tomu začít s naší aplikací. Podobných projektů tu byla spousta, ale nikdo neměl mobilní aplikaci a nikdo to nedělal stylem jakým jsme si představovali. 


Začátek byl hodně rychlý. Děláme věci impulzivně. Nejsou tu žádné dlouhé přípravy, něco nás nadchne tak do toho jdeme. Nestudujeme tuny materiálů jak by se co mělo dělat. Prostě s tím začneme a děláme.

Na začátku to byla taková one man show s pomocí bráchy, pak už se začal tým rozšiřovat.  Během těch dvou let jsme tým přeorganizovali a teď už jsme se ustálili na čísle 4 členové jako stálý tým + 4 zakladatelé, 2 food blogerky a 2 kluci na výpomoc. Bez podpory mojí Viki (přítelkyně) bych to ale asi nezvládl :-).

Naše začátky byly hektické a stresující. Dalo by se říct, že první rok a půl jsme dělali dlouho do noci, stresovali se z toho, aby nás někdo nepředběhl a neudělal to líp. Kontaktovali jsme potencionální partnery, plnili jsme databázi a pracovali na webu a aplikaci. Velký úspěch byla podpora od společnosti Student Agency, dalším velkým úspěchem bylo vyhlášení naší aplikace “Klikem týdne” v České televizi. 

Ale pocit toho, že by už za námi bylo něco vidět, ten nastává až po těch dvou letech. Teprve teď o sobě začínáme dávat víc vědět. Máme vylazený web, aplikaci a vše si hostujeme na vlastních serverech. Takže to opravdu trvalo dva roky, než jsem si mohl říct ano, asi už jsme něco dokázali.


V tuto chvíli jsme začali větší marektingovou kampaň spojenou s crowdfundingovou kampaní na portále Penězdroj. Tady se snažíme vybrat prostředky na další rozšíření aplikace. Bohužel se zdá, že možnost koupě podílu začínající společnosti, lidi spíš pobuřuje, než že by v tom viděli příležitost investice. My ale dále pokračujeme. Spustili jsme dvě nové stránky na webu, dál vydáváme Farmářský magazín. Z čeho máme velkou radost je spousta nových registrovaných farmářů, nové produkty na tržišti, zvyšující se návštěvnost a noví partneři našeho projektu.


Přínos našeho projektu vidíme ve dvou hlavních směrech. První je pro farmáře. Mají totiž propagaci zdarma. Každý farmář má díky našemu projektu možnost být na webu a v mobilní aplikaci. Má svůj profil, kde může postovat novinky z farmy. Má k dispozici naše tržiště, takže svoje produkty nabízí v jednu chvíli na webu i v mobilní aplikaci. Všechny výrobky našich farmářů prezentujeme v měsíčním Farmářském magazínu. Přinosem pro uživatele je snadné vyhledávání farmářů v okolí, přehled o konaných farmářských trzích a mnoho dalšího.

Budoucnost? Plánů máme opravdu mnoho. Chtěli bysme rozšířit naší působnost
i za hranice ČR. Zdokonalit mobilní aplikace po grafické stránce. Přidání nových funkcí. Plánujeme vytvoření vlastní značky kvality potravin na základě hodnocení samotných uživatelů. V létě budeme natáčet farmářský seriál se spřízněnými farmami. Chceme dát lidem možnost nahlédnout do života farem, které máme
v aplikaci.


Máme velké plány… V současné době jednáme o různých formách partnerství, uvidíme co vyjde a co se z toho nakonec vyvine :-). Zatím ale nechci nic víc prozrazovat.


Podnikání mi toho dalo hodně. Začal jsem si vážit dobrého spánku, protože
v posledních dvou letech ho moc nebylo. Poznal jsem spoustu nových lidí. Vytvořil jsem si výborný tým schopných lidí, to považuji za největší přínos. Je radost pracovat se schopnými lidmi. Určitě jsem se zdokonalil v IT, Marketingu a poznal jak vůbec vývoj mobilních aplikací funguje. 


Jste nespokojení? To je nejlepší začátek… Myslím si, že největším motivátorem je nespokojenost se současným stavem. Takže pokud si uvědomíte, že nejste tak úplně spokojení, je na čase to změnit. Pak už je to jenom práce, práce, práce…

https://penezdroj.cz/projekt/1430-farma-na-dlani#detail

https://www.farmanadlani.cz/

 Kvalitní potraviny od místních výrobců na jednom místě! 

Josef Treml_24. 2. 2017

bottom of page