top of page

Myšlenka uspořádat nový hudební festival ve mě uzrála před dvěma lety přímo na místě, kde se nakonec letos Slunovrat koná. Při první návštěvě areálu Sázavského ostrova mne nenapadlo nic jiného, než že by tu bylo skvělé uspořádat festival pro vodáky a táborníky s písničkami umělců, na kterých jsme “vyrostli” a díky nimž jsme se naučili hrát na kytary.

 

Město Sázava a okolí vodáckého kempu, je magické samo o sobě. Takto jsem si vždy představovala tábořiště a kemp u jezu o kterých Honza a František Nedvědi zpívají ve svých, dnes už legendárních, písních. Plánování načasování festivalu jsem zvolila dle zkušeností na začátek astronomického léta, na takzvaný letní Slunovrat, což se nakonec ukázalo příznačné i pro název festivalu. Jednoduché, výstižné a zapamatovatelné. I dramaturgie festivalu byla vlastně jasná. Vždyť stačilo otevřít si kterýkoliv zpěvník nebo si pustit jakoukoliv kazetu či gramofonovou desku z našeho dětství.

V mém případě šlo hlavně o to sebrat kuráž, najít správný tým lidí a spolupracovníků, kteří se na festivalu budou podílet. Což se nakonec ukázalo jako nejtěžší, párkrát jsem šlápla vedle, ale nakonec mne osud dovedl k houslistovi skupiny Jelen, Martinovi Kasalovi, který mi všechny moje nápady a myšlenky pomohl produkčně zrealizovat. Abychom si mohli dovolit oslovit všechny vybrané umělce, museli jsme jejich koncerty rezervovat minimálně rok dopředu. Zjistila jsem také, že díky svým dlouholetým zkušenostem a kontaktům ve sféře pořádání hudebních akcí a festivalů, ve které se pohybuji přes 12 let, mohu naplánovat a zrealizovat rozsáhlou PR kampaň, kterou paradoxně vedu od počátku opačně, zcela jinak než ostatní hudební festivaly. 

 

Již na začátku prosince 2016 jsme zveřejnili všechna jména účinkujících a vsadili jsme na novou soutěž pro nadané a talentované písničkáře bez rozdílu věku. Do soutěže se nám přihlásilo přes 300 účinkujících z celé České republiky, kteří nám poslali dohromady přes 1000 nahrávek. 15. března jsme na živém koncertu vyhlásili výherce, kteří si na festivalu zahrají po boku svých hudebních idolů.

Soutěž byla velice virální a navíc nám přinesla opravdu skvělé účinkující pro doplnění line upu.

 

Je paradoxní, že při vysoké četnosti hudebních festivalů v naší malé kotlině, festivaly s prakticky nejoblíbenějším českým žánrem – folkem, jednoduše chybí… Slunovrat pokrývá díru na hudebním trhu.

 

Ráda bych se svými kolegy vybudovala multigenerační festival, kterého se zúčastníte s celou rodinou. Dobře se pobavíte, posedíte, ubytujete se v krásném kempu na břehu řeky Sázavy a ještě si domů odnesete příjemný zážitek. Na festival Slunovrat můžete jet jako na dovolenou, dokonce i lodí po proudu řeky Sázavy…

 Festival písničkářů 
 u řeky Sázavy 

Nikol Poselová_13. 4. 2017

bottom of page