top of page

Je těžké skloubit školu, práci a ještě projekt jako je Za bookem. Mnohdy se lidé pozastavují nad tím, že Za bookem nevedeme na plný úvazek. Ale zatím se na to necítíme. Je to pro nás radost, kterou děláme doma na koleni a která nás spojuje. 

Co je pro Za bookem charakteristické a pro nás nejdůležitější je to, že vzniká od začátku do konce našima rukama. V dnešním světě málokdy pořídíte něco, u čeho byste znal tvůrce. Současná doba je tak neosobní. A dokonce i takový sešítek uletí mnohdy tisíce kilometrů, než se dostane do vašeho nejbližšího supermarketu. My to chceme dělat jinak. Pečlivě vybíráme materiály pro další kolekce. Někdy nad tím sedíme hodiny a dohadujeme se, jaký odstín se hodí k tomuto plátnu a naopak. Probíráme se vzorníky a nad nekonečnou zásobou kávy diskutujeme, jakou nití budeme zrovna tenhle sešit šít. Je to pro nás zábava. Společně vymýšlíme, společně řešíme objednávky a zakázky, společně fotíme. Prostě vše, co se za Za bookem odehraje, je týmová práce. 

Jak vzniklo Za bookem? Jako všechny skvělé věci.

Velkou náhodou a s obrovským nadšením.

Všechny tři jsme se potkaly na FDU v Plzni a o tom, že jednou společně povedeme něco tak krásného jako je Za bookem se nám ani nezdálo. Nicméně jednou se nám naskytla možnost, prodávat na jednom mini designérském marketu na Hollaru. A vrtly jsme se k tomu zrovna my. Bez jakékoliv přípravy, bez vizí o tom, jak má co vypadat, jsme se prostě jednou potkaly v ateliéru a začaly tvořit. A rovnou prodávat. Název Za bookem vznikl dost podobně - spontánně. 

Proces tvorby je pro nás malým rituálem. Vše ručně skládáme, šijeme a výsledně kompletujeme. Nejvíc nás baví minimalismus, který našim produktům vládne. Ten mnohdy spojujeme i s našimi autorskými ilustracemi. Dostanete-li tedy do rukou kousek od Za bookem, držíte takový malý poklad. 

Úspěch našeho papírnictví se k nám vplížil pomalu. S narůstajícím počtem liků na facebooku i zákazníků, kteří nás začínají navštěvovat pravidelně, stoupá i naše nadšení. Ale jsme nohama pevně na zemi. Víme totiž, že čím pevnější budeme budovat základy, tím bude Za bookem lepší. 

www.facebook.com/pg/za.bookem

 Společně vymýšlíme, společně 
 řešíme objednávky a zakázky,  společně fotíme. 

Anna Kulíčková 
Barbora Šemberová
Pavla Roztočilová_14. 6. 2017
bottom of page